Providing you the best range of marble radha krishna statue, marble ganesh statue, marble durga maa statue, marble durga mata statue, radha krisana marble statue and marble god statue with effective & timely delivery.
₹ 35500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 16 kg |
| Finish | Painted |
| Tree Included | No |
| Base Shape | Square |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Cow Included | No |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Height | 24 Inch |
| Material | Makrana Marble |
| Pose | Standing |
| Manufacturing Method | Hand Carved |
| Color | White |
| Finish | Painted (Multicolor) |
| Usage | Home Pooja |
| Trunk Position | Left-Turning |
| Pedestal Style | Flat Base |
₹ 33000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 ft |
| Material Type | Rajnagar Marble |
| Finish | Multicolor |
| Marble Quality | Premium Grade |
| Usage | Temple |
| Statue Form | Sherawali (On Lion) |
| Availability | In Stock |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5 |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
₹ 25500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
we are engaged in offering quality products to our client our range of all product is widelly appreciated by our clients
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Laxmi Statue |
| Suitable For | Home |
| Size | 9 inch |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 8 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Blessing |
| Other Features | With Nandi |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Playing Flute |
₹ 40500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Office |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | Yes |
₹ 30500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 feet |
| Material | Marble |
| Suitable For | Temple |
| Color | White |
| Goddess Name | Saraswati Statue |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | Yes |
₹ 30500 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 feet |
| Color | White |
| God Name | Shiva Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 25 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 inch |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | Yes |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Inch |
| Material | White Marble |
| Finish | Polished White |
| Pose | Sitting |
| Manufacturing Method | Hand Carved |
| Usage | Home Pooja |
| Trunk Position | Left-Turning |
| Color | White |
| Pedestal Style | Flat Base |
₹ 45200 / Piece Get Latest Price
| Height | 18 Inch |
| Material | Makrana Marble |
| Finish | Polished White |
| Pose | Sitting |
| Manufacturing Method | Hand Carved |
| Usage | Office Decor |
| Trunk Position | Left-Turning |
| Color | White |
| Pedestal Style | Lotus Pedestal |
₹ 50000 / IDOL Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Dancing |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
| Color | White |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Office |
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 58500 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Color | Black |
| Marble Type | Black Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 4 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 65400 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
Jyoti Sharma
Manyawar Exports
Plot No. 18, Krishna Nagar Ext, Kartarpura
Jaipur - 302006, Rajasthan, India