Providing you the best range of radha krishna marble statue, marble god statue, marble panchmukhi hanuman statue, marble hanuman statue, ganesh marble statue and hanuman marble statue with effective & timely delivery.
₹ 35500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 feet |
| Color | White |
| God Name | Radha krishna Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 20 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
₹ 55000 / IDOL Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 85 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mace (Gada) Included | No |
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mace (Gada) Included | Yes |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Posture | Flying |
| Mudra | With Mountain |
| Mace (Gada) Included | Yes |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Size | 8 inch |
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 5 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Mudra | Blessing Mudra |
| Mace (Gada) Included | Yes |
₹ 61000 / Piece Get Latest Price
| Height | 36 Inch |
| Material | White Marble |
| Finish | Gold Work |
| Pose | face |
| Manufacturing Method | Hand Carved |
| Usage | Office Decor |
| Trunk Position | Straight |
| Color | White |
| Pedestal Style | Flat Base |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Office |
| Marble Type | Black Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 50700 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Size | 1 Feet |
| Material | Stone |
| Usage/Application | Worship |
| Posture | Sitting Posture |
| Trunk Side | Right Trunk Ganesha |
| Weight (Kg) | 8 kg |
| Base Shape | Square |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
| Form | Ekdanta |
| Handcrafted | Yes |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
we are engaged in offering quality products to our client our range of all product is widelly appreciated by our clients .
₹ 79999 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 4 Feet |
| Color | White |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 68500 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
| Color | White |
₹ 21900 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Size | 1 Feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Jyoti Sharma
Manyawar Exports
Plot No. 18, Krishna Nagar Ext, Kartarpura
Jaipur - 302006, Rajasthan, India