Leading of devi varahi marble statue, makrana marble radha krishna statues, radha krishna marble statue, marble maa durga statue, marble radha krishna statue and khodiyal mata marble statue from Jaipur.
₹ 55000 / IDOL Get Latest Price
| Size | 2 feet |
| Color | White |
| God Name | Durga Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 35 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 35400 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | Yes |
₹ 35400 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Office |
| God Name | Fiber Maa Durga Statue |
| Weight (Kg) | 10 KG |
| Finish | Polished |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 10 kg |
| Finish | Painted |
| Tree Included | No |
| Base Shape | Square |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Cow Included | Yes |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Weight (Kg) | 10 kg |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 32500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Durga Statue |
| Marble Type | White Marble |
| Appearance | Glossy |
| Color | Multicolor |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 Feet |
| Color | White |
| God Name | Radha krishna Statue |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Usage/Application | Worship |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Size | 8 inch |
| Color | White |
| God Name | Durga Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 5 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Durga Statue |
| Marble Type | White Marble |
| Usage/Application | Worship |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| God Name | Kali Mata Statue |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | White Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Appearance | Glossy |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| God Name | Krishna Statue |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Appearance | Glossy |
₹ 40500 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Color | Black |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Black Marble |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Size | 12 inch |
| Suitable For | Temple |
| Color | White |
| Goddess Name | Parvati Statue |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Suitable For | Home |
| Color | White |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Suitable For | Office |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
₹ 40500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
₹ 51000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| God Name | Kali Mata Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Black Marble |
| Weight (Kg) | 50 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50000 / IDOL Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Radha krishna Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 1.5 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 30 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 45000 / IDOL Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Kali Mata Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 2 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 35 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30500 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Laxmi Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 2 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 15 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | kartikeya |
| Suitable For | Temple |
| Size | 2.5 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Weight (Kg) | 50 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Carton Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25500 / Piece Get Latest Price
| Size | 15 INCH |
| Material | Stone |
| Color | White |
| Suitable For | Office |
| Usage/Application | Worship |
| Posture | Sitting Posture |
| Trunk Side | Left Trunk Ganesha |
| Weight (Kg) | 8 KG |
| Base Shape | Round |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
| Form | Vikata |
| Handcrafted | Yes |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Krishna Statue |
| Statue Form | Bal Gopal Without Makhan Matki |
| Usage/Application | Worship |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| God Name | Hanuman Statue |
| Usage/Application | Temple |
| Color | White |
| Finish | Polished |
| Mudra | Blessing Mudra |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Statue Form | Bal Gopal Without Makhan Matki |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
we are engaged in offering quality products to our client our range of all product is widelly appreciated by our clients .
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Garden |
| God Name | Buddha Statue |
| Color | Black |
| Application | Garden Decor |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Marble Type | Black Marble |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 3 Feet |
| Height | 5 feet |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Office |
| God Name | Fiber Laxmi Statue |
| Weight (Kg) | 12 kg |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | White Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Statue Form | Ram Darbar With Hanuman Ji |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 54000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Posture | Flying |
| Mudra | With Mountain |
| Mace (Gada) Included | Yes |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 60000 / IDOL Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Office |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Marble Type | Black Marble |
| Mudra | Meditation Buddha |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Marble Type | Black Marble |
| Mudra | Meditation Buddha |
₹ 55000 / pair Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Usage/Application | Exterior Decor |
| Type | yes |
| Design | yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stone |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Feet |
| Color | White |
| Material | Marble |
| Usage/Application | Exterior Decor |
| Type | yes |
| Design | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 56000 / IDOL Get Latest Price
| Size | 3 feet |
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 40 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Marble Type | fiber |
| Height | 0-2 Feet |
| Size | 2 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| Shape | God |
| Weight (Kg) | 13 kg |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 32500 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Hanuman Statue |
| Marble Type | White Marble |
| Mace (Gada) Included | Yes |
| Usage/Application | Worship |
Jyoti Sharma
Manyawar Exports
Plot No. 18, Krishna Nagar Ext, Kartarpura
Jaipur - 302006, Rajasthan, India