of a wide range of products which include marble radha krishna statue, maa chamunda marbles, marble ganga mata statue, marble durga maa statue, maa durga marble statue and durga marble statue.
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 45500 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| God Name | Marble Durga Statue |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| God Name | Marble Gayatri Statue |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 55900 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
₹ 46800 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
₹ 35500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 32650 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Office |
| Size | 1.5 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 25 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25500 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 8 inch |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 3.5 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Animal Type | Cow |
| Height | 1–2 ft |
| Usage Area | Farmhouse |
| Finish | Stone Finish |
| Color | White |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Statue Material | FRP |
| Feature | Waterproof |
| Theme | Realistic |
| Country of Origin | India |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Height | 24 Inch |
| Material | White Marble |
| Finish | Polished White |
| Pose | Sitting |
| Manufacturing Method | Hand Carved |
| Usage | Home Pooja |
| Trunk Position | Left-Turning |
| Color | White |
| Pedestal Style | Throne (Singhasan) |
₹ 60000 / IDOL Get Latest Price
| Size | 3 feet |
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 48 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65000 / IDOL Get Latest Price
| Size | 3 feet |
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 55 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Home |
| God Name | Fiber Ganesha Statue |
| Weight (Kg) | 5 KG |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Suitable For | Home |
| Color | White |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 inch |
| Suitable For | Home |
| Color | White |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 inch |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Mudra | Meditation Mudra |
| Mace (Gada) Included | Yes |
₹ 40500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2.5 FEET |
| Color | White |
| God Name | Saraswati Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 35KG |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mace (Gada) Included | Yes |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Statue Form | Bal Gopal With Makhan Matki |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
₹ 25500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 feet |
| Color | White |
| God Name | Hanuman Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 15 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 31450 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Statue Form | Ram Darbar Without Hanuman Ji |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 feet |
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 35 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| God Name | Marble Saraswati Statue |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 feet |
| Color | Black |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Black Marble |
| Weight (Kg) | 25 |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Oval |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
₹ 55000 / IDOL Get Latest Price
| Size | 2.5 feet |
| Color | White |
| God Name | Ganesh Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 35 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Suitable For | Home |
| Color | Multicolor |
| God Name | Fiber Buddha Statue |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 12000 / Inch Get Latest Price
| Suitable For | Home |
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Right Trunk Ganesha |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 41200 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Dancing |
| Statue Form | Right Trunk Ganesha |
₹ 45800 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Right Trunk Ganesha |
| Color | White |
₹ 35500 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Color | Black |
| Marble Type | Black Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 55600 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 26500 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Left Trunk Ganesha |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Home |
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | White Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Right Trunk Ganesha |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Suitable For | Temple |
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Right Trunk Ganesha |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Shiva Statue |
| Suitable For | Temple |
| Usage/Application | Worship |
| Other Features | With Nandi |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 15 |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Oval |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
Jyoti Sharma
Manyawar Exports
Plot No. 18, Krishna Nagar Ext, Kartarpura
Jaipur - 302006, Rajasthan, India