Our product range includes a wide range of marble radha krishna statue, radha krishna statues, white marble durga maa statue, marble god statue, marble yamuna mahaprabhu ji statue and marble god shiva statue.
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Height | 1-2 ft |
| Finish | Glossy |
| Posture | Standing |
| Placement | Indoor |
| Theme | Table Top |
| Usage | Home |
| Color | White |
| Base Shape | Round |
| With Jhula | No |
| With Lighting | No |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Home |
| God Name | Fiber Radha Krishna Statues |
| Weight (Kg) | 4 kg |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 28600 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Saraswati Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 2 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 10 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Size | 1 Feet |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Blessing |
| Other Features | With Nandi |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Material | Fiber (FRP) |
| Height | 8 inch (20 cm) |
| Statue Type | Shiva (Solo) |
| Usage | Home Decor |
| Pose | Meditating |
| Finish | Stone Look |
| Features | With Damru |
₹ 25700 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Office |
| God Name | Fiber Ganesha Statue |
| Weight (Kg) | 5 kg |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Height | 1-2 ft |
| Finish | Antique |
| Posture | Sitting |
| Usage | Home |
| Placement | Indoor & Outdoor |
| Theme | Entrance Decor |
| Color | Multicolor |
| Base Shape | Lotus Base |
| With Lighting | No |
| With Mouse Idol | No |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Fiber Laxmi Statue |
| Weight (Kg) | 3 kg |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2.5 |
| Color | White |
| Suitable For | Office |
| Marble Type | White Marble |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Height | 2-3 ft |
| Posture | Flying |
| Placement | Indoor & Outdoor |
| Theme | Veer Hanuman |
| Color | White |
| Finish | Marble Finish |
| Usage | Temple |
| Base Shape | Square |
| With Gada | Yes |
| With Lighting | No |
Jyoti Sharma
Manyawar Exports
Plot No. 18, Krishna Nagar Ext, Kartarpura
Jaipur - 302006, Rajasthan, India