Pioneers in the industry, we offer marble annapurna mata statue, dasha mata marble statue, marble khodiyal maa statue, white marble durga maa statue, maa durga marble statue and goddess marble durga statue from India.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| God Name | Marble Parvati Statue |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
we are engaged in offering quality products to our client our range of all product is widelly appreciated by our clients
₹ 31500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| God Name | Marble Durga Statue |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 35500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Home |
| God Name | Fiber Maa Durga Statue |
| Weight (Kg) | 8 kg |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Square |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Standing |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
₹ 58900 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Vietnam Marble |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
₹ 25600 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | bherave |
| Suitable For | Temple |
| Size | 2 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | White Marble |
| Weight (Kg) | 40 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| God Name | Kali Mata Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 1.5 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Black Marble |
| Weight (Kg) | 30 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | No |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With Soft Wet Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 48500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Blessing |
| Other Features | With Nandi |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Office |
| Marble Type | White Marble |
| Mudra | Blessing |
| Other Features | With Nandi |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Meditation Buddha |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 50700 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Statue Form | Ten Armed Kali Statue |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 Feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Home |
| Marble Type | Black Marble |
| Mudra | Playing Flute |
| Tree Included | No |
| Swing (Jhula) Included | No |
| Cow Included | No |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Material | FRP Fiber |
| Height | Up to 24 inch |
| Placement | Indoor |
| Theme | Meditating Shiva |
| Use | Home |
| Finish | Color Painted |
| Color | Black |
| Waterproof | Yes |
| UV Resistant | No |
| Installation | Free Standing |
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| God Figure | Ganesh |
| Height | 2-3 ft |
| Finish | Glossy |
| Usage | Office |
| Placement | Indoor & Outdoor |
| Posture | Sitting |
| Color | Multicolor |
| Base Shape | Square |
| With Lighting | No |
| With Water Feature | No |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Deity Name | Saraswati |
| Material | Fiber |
| Height | 24 inch (2 ft) |
| Finish | Antique Finish |
| Statue Form | Standing |
| Usage | Temple |
| Style | South Indian |
| Number of Hands | 4 Hands |
₹ 61000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Black Marble |
₹ 30500 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| God Name | Durga Statue |
| Suitable For | Temple |
| Size | 1.5 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 8 kg |
| Finish | Super Fine |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Square |
| Handcrafted | Yes |
| Crack Proof | Yes |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Posture | Sitting |
| Care Instruction | Wipe With A Dry Cloth |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
Jyoti Sharma
Manyawar Exports
Plot No. 18, Krishna Nagar Ext, Kartarpura
Jaipur - 302006, Rajasthan, India